Během dušičkového víkendu policisté rozdali pokuty za téměř sedmdesát tisíc korun

06.11.2018
Již tradičně je první listopadový víkend ve znamení oslav „Památky zesnulých“. Na silnice se vydávají oproti „běžným řidičům“ i ti tzv. „sváteční“. Nejinak tomu bylo i letos.
Policisté Krajského ředitelství byli na zvýšený počet řidičů, kteří se vydali oslavit „Dušičky“, připraveni.

Od pátku do neděle proběhla plánovaná dopravně bezpečnostní akce, do níž bylo nasazeno několik desítek policistů Krajského ředitelství policie Libereckého kraje a jejich techniky.
Dopravní policisté se v rámci opatření zaměřili nejen na kontroly technického stavu vozidel, dodržování rychlostních limitů v obcích i mimo ně, ale také na používání zádržných systémů, a na řidiče pod vlivem alkoholu a drog.

Během celého víkendového opatření policisté na silnicích Libereckého kraje odhalili 82 přestupců, kteří porušili rychlostní limity, z čehož bylo 61 řidičů, kteří porušili tato ustanovení mimo obec. Za porušení rychlosti udělili policisté pokuty přes 35tisíc korun. Oznámeno správnímu orgánu bylo dalších pět přestupců, kteří rychlost porušili.
Za nepoužití zádržného systému udělili muži zákona 25 pokut v celkové částce 16tisíc korun a dva další případy předali správnímu orgánu. Alkoholu před nebo během jízdy holdovalo šest řidičů a bez řidičského oprávnění za volant, v průběhu bezpečnostního opatření, usedli dva hříšníci.
Povinnost mít dálniční známku nerespektoval jeden z kontrolovaných řidičů.
Odhalili přes 150 přestupců a učinili téměř dvě desítky oznámení správnímu orgánu.

Aktuálně z Jablonecka