Jablonec jede na soustředění. Podaří se Hovorkovi nahradit Pernicu?

04.07.2018
Zítra začíná jabloneckým fotbalistům soustředění v Rakousku. To by je mělo správně vyladit nejenom na prvoligové boje, ale i na střetávání se s týmy v rámci Evropské ligy.

Určitě zajímavá konfrontace je čeká s rakouským mistrem Red Bull Salcburk, s kterým se střetnou v sobotu 7. července od 16 hodin v Brambergu. Dalšími zajímavými soupeři budou Dynamo Moskva (středa 11. července) a tým z druhé německé ligy Arminia Bielefeld (sobota 14. července). „Chtěli jsme kvalitní soupeře, a to se podařilo. Je to dobře složené, jde o týmy, které sedí k našemu hernímu stylu a mají zkušenosti z evropských pohárů," říká trenér Petr Rada.

Tyhle zápasy by měly dostatečně prověřit i nové hráče v jabloneckém dresu. Po skončení minulé sezony přišli do týmu útočník Ikaunieks z Jihlavy, záložník Acosta z Brna a obránce Hovorka ze Sparty. Posledně jmenovaný bude mít těžký úkol nahradit bývalého stabilního stopera Pernicu, který odešel do mistrovské Plzně.
Dalším stabilním hráčem sestavy z minulé sezony, který odešel, je Jaroslav Zelený. Ten neodolal nabídce pražské Slavie.

FK Jablonec v dosavadních dvou přípravných utkání nejdříve remizoval s Jihlavou 1:1 a poté porazil Vlašim 6:2. S jihlavským týmem přišel o vítězství v posledních chvílích zápasu. "Zápas splnil to, co jsme od něj očekávali. Hráli jsme s kvalitním soupeřem, což je pro nás důležité. Výsledek mě trochu mrzí, zbytečně jsme totiž ztratili vítězství v 90. minutě po naší chybě. Je pravda že soupeř zahodil ještě i penaltu," podotkl Rada.

Aktuálně z Jablonecka