Psát do Domácích novin může úplně každý

Mladá Boleslav udělala velký krok k záchraně, Jablonec má jisté poháry

14.05.2018
Ilustrační foto
Mladoboleslavští fotbalisté sice ještě nemají jistou záchranu, ale po vítězství na Bohemians by bylo překvapením, kdyby se v první lize neudrželi. I z toho důvodu, že týmy pod nimi budou hrát mezi sebou.

Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 1:3 (1:1)

První zajímavou příležitost viděl zaplněný Ďolíček v 10. minutě, když se snažil prosadit hostující Ladra, ale ke gólu to zatím nevedlo. K tomu došlo až ve 27. minutě, Valenta zahrával přímý kop z 25 metrů, trefil tyč,  a u dorážky byl první Konaté, který napnul síť za Fryštákem - 0:1.
Domácím se povedlo srovnat pět minut před odchodem do kabin. Mašek zaměstnal několik obránců a pak chytře přihrál Vaněčkovi, který se v přesné střele k tyči nemýlil - 1:1.
Střelec mohl po chvíli přidat další gól, ale nyní mu k tomu chybělo několik centimetrů.
Domácí se radovali brzy po příchodu na hřiště, ale rozhodčí nakonec jejich gól neuznal pro ofsajd. Bohemians měly nadále převahu, což dokazovaly i gólovými šancemi, které však nebyly zužitkovány ve vedoucí gól. Byli to naopak mladoboleslavští fotbalisté, kteří se postarali ke konci zápasu o změny ve střeleckých statistikách. Nejdříve Chaluš a po chvíli Magera se zasloužili o důležité tři body pro Mladou Boleslav.

K záchraně nás to přiblížilo hodně. Protože za mého krátkého působení v Boleslavi jsme byli úspěšnější venku, než na domácím hřišti, věřil jsem, že budeme na Bohemce úspěšní," uvedl trenér Mladé Boleslavi Josef Weber

Branky: 40. Vaníček - 27. Konaté, 85. Chaluš, 87. Magera. Rozhodčí: Orel - Myška, Fišer. ŽK: Takács, Jánoš (oba M. Boleslav). Diváci: 4878.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Bederka, Šmíd, Švec - Jindřišek, Hašek ml. - Reiter, Mašek (88. Bartek), Vaníček - Nečas (74. Kabajev). Trenér: Hašek st.
Mladá Boleslav: Polaček - Pauschek, Chaluš, Takács, Křapka - Jánoš, Valenta (86. Fabián) - Konaté, Matějovský, Ladra (73. Magera) - Komličenko (56. Přikryl). Trenér: Weber.

FK Jablonec - MFK Karviná 2:1 (1:0)

Jablonec to neměl s Karvinou jednoduché, ale nakonec dokázal ubojovat vítězství, které ho posílá pro příští ročník do Evropské ligy. S Karvinou to nevypadá moc dobře. Za týden jí ale čeká souboj s Ostravou, která je na tom také bledě, co se týká udržení se v lize, takže to má vše ve svých rukou.

Karviná bojovala, o čemž svědčí i statistiky. V držení míče se držela přibližně na stejné úrovni s domácími a dokonce je předčila v počtu střel.
Přesto to byli domácí, kdo se jako první trefil do brány. Chramosta z pravé strany šestnáctky vystřelil na vzdálenější tyč, naštěstí pro něj se míč od ní odrazil do sítě - 1:0.
V prvních deseti minutách druhé půle předvedly oba týmy zajímavé akce, které volaly po gólu (u domácích Doležel, u hostí Panák), ale zatím se skóre neměnilo. A znovu po deseti minutách oba týmy předvedly nadějné příležitosti (Jorovič  -Štěpanovský). Ke změně stavu došlo v 63. minutě, když se trefil Dreksa. Brance předcházel rohový kop - 1:1.
Remíza však vydržela jen osm minut, po centru Zeleného se trefil Doležal - 2:1.

Domácí trenér Petr Rada: „Těžké utkání, asi nejtěžší od mého zimního příchodu. Karviná se zachraňuje, hraje slušný fotbal. My jsme ale splnili to, co jsme chtěli. Jsme spokojení s vítězstvím a hráčům děkuji, hrábli si na dno."

Hostující trenér Josef Mucha: „Smolné utkání, domácím jsme byli určitě vyrovnaným soupeřem - v obou poločasech byly momenty, kdy jsme měli více ze hry. Bohužel po chybě nás domácí potrestali. Vstup do druhé půle nám vyšel, zaslouženě jsme vyrovnali. Jablonec ve druhé půli dohrál snad jedinou akci a po hezkém gólu rozhodl. My jsme měli problémy na posledních dvaceti metrech, kdy jsme toho spoustu nedohráli a to rozhodlo."

Branka: 34. Chramosta, 71. Doležal - 63. Dreksa. Rozhodčí: Pechanec - Boček, Hock. ŽK: Chramosta - Šisler, Letič, Dreksa. Diváci: 2603.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Zelený - Jovovič (90. Diviš), Považanec, Trávník (86. Piroch), Hanousek - Chramosta, Doležal (80. Hübschman). Trenér: Rada.
Karviná: Le Giang - Čolič, Dreksa, Janečka, Eismann - Šisler (61. Ramírez), Panák - Štepanovský (61. Voltr), Budínský, Letič - Wágner. Trenér: Mucha.