Nenasytný lapka ukradl v obchodě 53 tabulek čokolád, může za to jít do vězení i na tři roky

10.08.2018
Ve středu 8. srpna zadrželi pracovníci ostrahy muže, který ve dvou případech odcizil 53 tabulek čokolád.

Krátce po patnácté hodině v prodejně potravin nedaleko centra Jablonce spatřila ochranka prodejny muže, kterého z minulosti dobře znala. Jednalo se o 38letého recidivistu, který již byl rozhodnutím Okresního soudu pro majetkovou trestnou činnost odsouzen. Muže mezi regály se sladkostmi ostraha bedlivě pozorovala. Vyplatilo se, neboť ten do svého batohu uložil 25 kusů čokolád, se kterými se pak pokusil projít bez zaplacení prostorem pokladen. Marně. Pohotoví pracovníci ostrahy jej zadrželi a o této skutečnosti vyrozuměli policisty.

Při vyšetřování případu vyšlo najevo, že ten den nebyl muž v prodejně prvně. Již o dvě a půl hodiny dříve jej ostraha spatřila, jak jinak, než u regálů s cukrovinkami. V tomto případě si muž do batohu uložil 28 kusů čokolád v hodnotě bezmála jeden tisíc korun, se kterými se mu podařilo z obchodu zmizet.

Policisté recidivistu z Jablonecka převezli na služebnu obvodního oddělení, odkud pak muž putoval do policejní cely.
Ve zkráceném přípravném trestním řízení mu muži zákona sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež, za což mu v případě odsouzení může hrozit pobyt ve vězení v rozmezí od šesti měsíců až na tři léta.

Celková škoda, kterou prodejně odcizením 53 kusů tabulek čokolád způsobil, dosáhla téměř osmnácti set korun.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Jablonecka