Neznámý vandal poškodil bagr v Břízkách

08.08.2018
Policisté z obvodního oddělení Jablonec nad Nisou - Mšeno pátrají po neznámém vandalovi, který během pondělní noci, z 6. na 7. srpna 2018 poškodil na odstavné ploše poblíž Sportovního areálu Břízky v Jablonci nad Nisou víceúčelový stroj JCB 3D 4x4. Zda se jednalo pouze o náhodného vandala, či osobu, která by chtěla majiteli bagru nějak škodit, nyní budou policisté zjišťovat. Pachatel na stavebním stroji  celkem "vyřádil".

Poškodil čelní sklo, sklo okna bočních levých dveří, maják, přístrojovou desku, dále stěrač čelního skla, reflektor a také pravé zpětné zrcátko. Poškození na stroji nebylo málo. Majiteli vznikla předběžná škoda za bezmála 21 tisíc korun.

V daném případu již policisté zahájili šetření k přečinu "poškození cizí věci", kdy v případě dopadení hrozí pachateli až jednoletý trest odnětí svobody.

V tuto chvíli se policisté obrací s žádostí o spolupráci na veřejnost. V případě, že si někdo z občanů v inkriminovanou dobu, tj. v čase od 19,00  hodin dne 6. 8. 2018 do 08,00 hodin dne 7. 8 .2018 všiml poblíž bagru pohybu nějaké podezřelé osoby či osob, je možné informace sdělit policistům prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158 nebo přímo  na policejní služebně obvodního oddělení Jablonec nad Nisou - Mšeno.

Převzato ODTUDAktuálně z Jablonecka