Policie Libereckého kraje varuje seniory před podvodníky

08.11.2018
Krajské ředitelství policie Libereckého kraje realizuje v letošním roce projekt zaměřený na ochranu seniorů před útoky podvodníků. Finanční prostředky získalo z programu Ministerstva vnitra ČR v oblasti prevence kriminality. Policisté je využili je k výrobě tematických informačních kartiček s textem, který seniory varuje před podvodnými telefonáty. V obdobných případech se pachatelé vydávají za jejich blízké příbuzné , nejčastěji za vnuka nebo vnučku a jejich jménem se z nich za pomoci vymyšlených historek snaží vylákat celoživotní úspory. Obvykle tvrdí, že se ocitli v tísnivé finanční situaci, která pro ně může mít fatální následky v případě, že chybějící peníze okamžitě neseženou. Přitom žádají o statisíce.

Informační kartičky budou také distribuovat v Libereckém kraji na svých přepážkách  poštovní úřady. Na této spolupráci se policisté dohodli s vedením České pošty, které projekt podporuje a tohoto významného partnerství si velice váží.

Součástí kampaně, která má poučit seniory o praktikách podvodníků, jsou i besedy nebo distribuce kartiček prostřednictvím pracovníků sociálních služeb a zdravotnických zařízení.

Převzato ODTUD


Aktuálně z Jablonecka