Sluneční lázně v Jablonci n.N.

31.05.2018
K článku v 5plus2 "Sluneční lázně to mají nahnuté. K zemi ale zatím nepůjdou" z 18.května 2018.

Pán Bůh zaplať, že tu je ještě pár konzervativně smýšlejících lidí, na něž bohudíky narazil sporný projekt Stolínova pavilonu. Jedna ze základních myšlenek konzervatismu je, co není třeba měnit neměnit, v tomto případě nebourat.

Děkuji, že jste zveřejnili nesouhlasný názor Petry Šternové z libereckého pracoviště Národního památkového ústavu "... Sluneční lázně v Jablonci nejsou v ideálním stavu, avšak vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně jednoduchou dřevostavbu a je dochována původní plánová dokumentace, včetně barevného řešení, opravdu byly žluté, byla by rekonstrukce do jejich původního stavu možná a nebyla by ani finančně tolik náročná. ..."

Domnívám se, že "Slunky" patří k historii Jablonce, bez ohledu na to, zda jsou architektonickou památkou nebo ne. Jejich atmosféra je neopakovatelná a je škoda se jí zbavit. Evokuje 20.-30.-tá léta minulého století, což je unikátní. Jablonečané je mají rádi, za malý peníz je lze opravit, aby dál bezproblémově fungovaly a byly cílem relaxačních procházek lidí z Jablonce i okolí.

Prosím, nebylo by pro vás možné zmapovat tristní situaci kolem jabloneckého "Tajvanu" (vs. "Slunky") a napsat o tom článek? "Tajvan" by potřeboval zkultivovat, městské peníze by bylo lépe investovat tam a nikoliv do bourání fungujících "Slunek" a stavění sporné jejich náhrady.

Zjistila jsem, že stávající provozovatel "Slunek" je ochoten investovat do jejich opravy, v případě slušné smlouvy s Městem Jablonec n.N., která zaručí, že jeho práce nepřijde vniveč. Připadá mi, že Město Jablonec n.N. nemá snahu nakládat s penězi hospodárně. Hospodárnost je také jedna ze základních myšlenek konzervatismu.
Autorem článku nejsou Domácí noviny
Za obsah článku neneseme odpovědnost

Aktuálně z Jablonecka